Thursday, May 8, 2014

O nás - About us

(CZ) Naše firma má poměrně zajímavou historii. Vznikli jsme původně jako cateringová společnost Khorshid s perským jídlem, které jsme připravovali a rozváželi na objednávku soukromých objednavatelů. Protože se nám dařilo a naše jídlo mělo pořád větší oblibu, začali jsme se ohlížet po prostorách pro restauraci. Bohužel jsme byli podvedeni a přišli o nemalé finanční prostředky. Navzdory tomu jsme to nevzdali a spojili jsme naše síly s managementem libanonské restaurace Sultán (ex Karma Lounge), kde jsme působili od listopadu 2013 do konce března 2014, kdy jsme se osamostatnili a plně se věnujeme pouze provozování bistra a dovozu perských specialit.
(EN) Our company has a rather interesting history. We were founded originally as a catering company Khorshid with Persian food that we prepared upon order and delivered to private clients. Because we did quite well and our food was still more popular, we started to look for a place for a restaurant. Unfortunately, we were deceived and lost a considerable amount of money. Despite this, we did not give up and we have joined the Lebanese restaurant Sultan (ex Karma Lounge), where we worked from November 2013 until March 2014, when we became independent and fully dedicated our efforts to our own bistro and importing of Persian specialties.

  
Šéfkuchař Ata Alipour
(CZ)
Myslím, že už po první návštěvě zjistíte, že naše bistro není tak úplně obyčejné. I když je to pouze pizza nebo hamburger, připraví Vám je Ata Alipour, bývalý šéfkuchař restaurace Sultán na Starém Městě. Ata tam připravoval výběrové speciality perské kuchyně. Ata pochází z hlavního města Íránu Teheránu a kromě toho, že výborně vaří, vystudoval průmyslový dizajn. V ČR žije od začátku roku 2012 a předtím pracoval jako obchodník v Thajsku a koordinátor a dizajnér ve výstavbě a rekonstrukcích bytů. Další odkazy: z restaurace Sultán, akce v kulturním centru Na Fialce, Říčany, rozhovor s Atou pro lidovky.cz, dokumentární film o Atovi vrámci cyklu Babylon na ČT.

(EN) I think that after the first visit, you will realize that our bistro is not a common one. Even if it's only a pizza or a hamburger, it is prepared by Ata Alipour, the former chef of Sultan Restaurant in the Old Town. Ata used to prepared Persian specialties there. Ata is from Tehran, the capital of Iran. In addition to being an excellent cook, he studied industrial design. He lives in the Czech Republic since the beginning of 2012, having previously worked as a trader in Thailand and an apartment refurbishment coordinator and designer.


CEO&Logistics, Silvia
(CZ) O administrativu, marketing, web a ostatní stránky chodu společnosti se stará Silvia. Jinak pracuje jako manažérka logistiky pro jinou firmu a proto ji v bistru najdete spíše po večerech a o víkendu. Pokud máte dotazy na naše výrobky, nebo i na turistické informace o Íránu, s radostí Vám je poskytne.

(EN) The administration, marketing, web site and other issues of the company are run by Silvia. Otherwise, she works as a logistics manager for another company and therefore she can be found in the bistro rather in the evenings and on weekends. If you have questions about our products, or tourist information on Iran, she will be pleased to provide them.

No comments:

Post a Comment